Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČD opět budou zdražovat

9. 5. 2008

Podívejte se na podrobný seznam jízdenek, které budou zdražovat České dráhy od 15. června.

České dráhy zavedou od 15. června nový jízdní řád. Zároveň zdraží i ceny některých jízdenek, jiné jízdenky a slevové tarify dráhy zcela zruší."Jízdné se bude zdražovat kvůli rostoucím cenám elektřiny a především nafty," uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Změny se mají dotknout zhruba čtyř procent cestujících.


Základní cenu jízdného České dráhy zatím nemění. Stejné zůstanou i slevy na zákaznickou kartu In-karta/Rail plus.


Vlakové jízdenky, které podraží:

Kilometrická banka se zdraží ze stávajících 1600 korun na 1800 korun. Na ní lze ujet dva tisíce kilometrů. Cestující tedy zaplatí za jeden kilometr jízdy 90 haléřů oproti stávajícím 80 haléřům.

Při cestě dlouhé nad 100 km tak vyjde oproti obyčejnému jízdnému levněji o 30 haléřů na kilometr. Skončí ovšem možnost výhodné množstevní slevy. Při nákupu pěti kilometrických bank najednou už zákazník slevu nedostane, jako tomu bylo dosud.

Při cestě delší než 400 kilometrů zůstanou kilometry nad touto hranicí i nadále zdarma.Síťová jednodenní jízdenka ČD Net se zdraží z 390 na 440 korun. Podraží i varianta pro 2 až 5 cestujících ze stávajících 780 na 880 korun.Zvýší se cena síťové víkendové jízdenky SONE+ ze 390 korun na 440 korun. Zdraží se ale pouze varianta s použitím i v dálkových spojích a ve vlacích vyšší kvality. Cena varianty za 130 korun pro osobní a spěšné vlaky a cena jízdenek SONE+DB zůstává stejná.Nabídka "Šťastná eLiška" pro trasu Praha - Brno se zdraží ze 70 na 105 korun.


Jízdenky a slevové karty, které České dráhy zcela zruší:


Jízdenka In-gold ve variantě all inclusive


Jízdenka SC Net ve všech verzích pro cestování pendolinem


Zrušena bude i nabídka Léto-26, kterou nahradí In-karta/Rail plus s aplikací In-junior.

Zdroj. tn.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co ten slovosled nadpisu???

(Jarodd, 14. 5. 2008 11:07)

Nechceš to opravit?