Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČD posilují spoje na Vánoce

18. 12. 2007

Před vánočními svátky posílí České dráhy řadu dálkových vlaků o zvláštní vozy, už ve čtvrtek začne jezdit mimořádný noční vlak na Slovensko, v pátek pojede navíc i jedno pendolino do Ostravy a posílen bude také autovlak do Tater. Už teď jsou některé vlaky před víkendem skoro vyprodané, jednoznačně doporučujeme všem cestujícím včasnou rezervaci místa.

„V pátečních pendolinech do Ostravy už je jen několik volných míst. Ve spoji, který jede z Prahy v 15:23 bylo dnes v noci ve druhé třídě už jen jedno jediné volné místo, ve spojích ve 13:23 a 17:23 byla ve druhé třídě jen 3 volná místa. Zároveň je zcela vyprodána na pátek kapacita lehátkových a lůžkových vozů na Slovensko, včetně vlaku EuroNight z Františkových Lázní a Prahy do Budapešti,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „Posílíme dálkové vlaky jak jen to bude možné, mimořádné vozy budeme na vlaky přidávat už od čtvrtka“.

V pátek pojede mimořádně vlak SuperCity Pendolino z Prahy do Ostravy také ve 20:23, kde je zatím dostatek volných míst, z Ostravy do Prahy pojede v 19:20. Od čtvrtka 20. prosince do neděle 23. prosince bude jezdit posilový noční rychlík z Prahy do Košic. Z Prahy odjíždí ve 21:44, opačným směrem z Košic, jede ve 20:22. Navíc vyjedou v pátek tradiční páteční rychlíky, které pomáhají zvládnout předvíkendové cesty zákazníků Českých drah.

I přes maximální personální posílení služeb pokladních se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Všem cestujícím doporučujeme nákup jízdenek přes internet a nebo po telefonu. Je tak možné koupit jízdenky na všechny rychlíky, expresy a vlaky IC, EC a SC, celkem jde o 527 spojů. Kromě vlaků SuperCity získá cestující k internetové a telefonické jízdence vždy zdarma také místenku.

Přes internet je možné jízdenky koupit v eShopu Českých drah na adrese www.eshop.cd.cz, nezbytná je platební karta, kterou je možné platit za nákup na internetu. Jízdenku cestující dostane emailem, který si vytiskne a rovnou s tímto emailem nastoupí do vlaku, aniž by musel k pokladně.

Po telefonu je možné koupit jízdenky v kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně ve třech světových jazycích. Postup je obdobný jako při nákupu přes internet, platba proběhne platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží, nebo mu ji operátor odešle emailem. Za nákup přes telefon se platí jednorázový poplatek 100 Kč. Při nákupu např. pěti jízdenek je tak každá draží o 20 Kč, cestující ale zároveň ušetří 30 Kč za každou místenku.

Vlaky posílené o mimořádné vozy

Čtvrtek 20. prosince

Posíleno bude celkem 30 vlaků na nejvytíženějších trasách. Půjde o spoje všech kategorií mezi Prahou a Žilinou, Košicemi, Vsetínem, Přerovem, Bohumínem i Brnem, ale také mezi Olomoucí a Brnem, Brnem a Bohumínem nebo Olomoucí a Břeclaví. O další lůžkový vůz bude posílen noční rychlík Excelsior do Košic.

Pátek 21. prosince

Celkem bude posíleno 43 vlaků, ke čtvrtečním trasám přibudou další mimořádné vozy na spojích mezi Prahou a Českými Budějovicemi a Prahou a Veselím nad Moravou, nejdůležitější ramena zůstávají stejná jako ve čtvrtek, ale pojede tu více posílených vlaků od rychlíků až po spoje EuroCity. Mezi Prahou a Popradem pojedou na autovlaku mimořádně dva vozy pro přepravu automobilů.

V sobotu 22. prosince i v neděli 23. prosince jezdí klasické víkendové spoje, na které jsou v řadě případů pravidelně každý víkend přidávány další vozy. Přesto budou i v těchto dnech České dráhy ještě více posilovat soupravy. V sobotu půjde o 8 vlaků, v neděli o 5 vlaků. V neděli bude navíc opět mimořádně posílen autovlak do Popradu o další vůz pro přepravu automobilů.

MŮJ KOMENTÁŘ:

Rozšíření a posílení vlaků v takové době, jako je doba vánoční, je určitě dobrá, ale nevim kolik lidí odjede na svátky pryč, takže neodhadnu jestli je to potřebné nebo ne. Ale vadími, že ČD přinesli tuto tiskovou zprávu až dnes ( 18.12. ), kdy je většina spojů vyprodána....... 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář