Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nehoda ve Francii

19. 12. 2007
Vlak TGV jedoucí z Paříže do Ženevy srazil kolem 9:30 na přejezdu u města Bourg-en-Bresse kamión převážející nadrozměrný náklad. Nehoda si vyžádala jednoho mrtvého - řidiče kamionu a desítky zraněných ve vlaku, který po střetu vykolejil. Ke kolizi došlo v přibližně stošedesátikilometrové rychlosti a strojvedoucí se pravděpodobně pokoušel vlak zabrzdit rychlobrzdou.

Příčína nehody je nejasná

Kamión uvízl na přejezdu ze zatím neznámých důvodů - jednou z diskutovaných možností zablokování vozidla kvůli nadrozměrnosti nákladu, kvůli čemuž nebyl přejezd včas vyklizen před blížícím se vlakem; druhou variantou pak je možná porucha přejezdového zabezpečovacího zařízení. Štěstím v neštěstí bylo, že se nehoda stala mimo vysokorychlostní trať, kde vlaky TGV jezdí až 300km/h. Na druhou stranu nutno říci, že na VRT se nenacházejí úrovňové přejezdy, a tak by podobná nehoda byla prakticky vyloučena.

Raněné zachraňovalo přes 100 záchranářů

Na místo nehody byly povolány záchranářské jednotky včetně několika vrtulníků a sanitek, které postupně rozvezly zraněné do nejbližších nemocnic. Poté záchranáři pomohli zkoordinovat evakuaci vlaku, ve kterém v tu chvíli cestovalo zhruba 160 cestujících. Ti se přesunuli do nedaleké obce Tossiat, kde mohli využít náhradní autobusové dopravy a pokračovat v cestě, nebo se vrátit do Paříže. Zraněno bylo 23 cestujících a 2 členové vlakové čety, z toho jeden cestující a strojvůdce jsou zraněni těžce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář