Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové nádražní restaurace !!!

18. 12. 2007

Pardubické nádraží je prvním místem, kde ode dneška funguje restaurace sítě La Rocket, kterou bude provozovat společnost ČD Restaurant, a.s. Cílem založení sítě La Rocket je nastavit vyšší standardy gastronomických služeb na vlakových nádražích. Odpoledne budou La Rocket RESTAURANT a zároveň La Rocket CAFE otevřeny také ve stanici Praha-Libeň.

Čerstvé sendviče, rozpékané bagety s náplní, saláty, marinované steaky, masové a vegetariánské ražniči, pro české strávníky méně známé francouzské quiches a kvalitní káva připravovaná výhradně pro restaurace La Rocket jsou nosným sortimentem nové sítě. V kuchyni bude použita nejmodernější technologie TurboChef umožňující zdravé a až 6x rychlejší vaření oproti konvenčním způsobům. „Interiéry jsme navrhovali s maximálním ohledem na rozdílné skupiny návštěvníků. Počítáme s rodinnou zónou s dětským koutkem a přebalovacím pultem, rychlou zónou „fastfood“ nebo  manažerskou zónou se soukromím pro jednání. Celá restaurace má wifi připojení a je nekuřácká. Otevřeno bude od sedmi ráno do deseti hodin večer,“ popisuje nové restaurace ředitel ČD Restaurant, a.s. Ivan Morx. „Název dostala restaurační síť podle první osobní lokomotivy na světě, kterou sestrojil George Stephenson v roce 1829.“

Na nádražích ČD funguje v současné době 210 restaurací. Ty, které nebudou zařazeny do sítě La Rocket, čekají postupně také změny. Nepůjde přitom jen o úpravu interiérů a sjednocení reklamních štítů, ale především o zavedení jednotných standardů, vyšších hygienických norem a principů zákaznického servisu. Restaurace budou provozovat nájemci (forma frančízy), kteří budou smluvně vázáni k dodržování předepsaných standardů. Všechny restaurace budou minimálně 2x ročně kontrolovány „tajným zákazníkem“ a hodnoceny mezi sebou.

ČD Restaurant, a.s.
Akciová společnost ČD Restaurant byla založena v dubnu 2007. Akcionáři společnosti jsou právnické osoby ČD, a.s., ČD Reality, a.s., JLV, a.s., B.H.S. BOHEMIA, a.s. a ENIMA PRO, a.s. ČD Restaurant úzce spolupracuje s Českými drahami na základě dlouhodobé rámcové smlouvy. Cíle jsou jednoznačně orientovány na zkvalitnění gastronomických služeb na nádražích v majetku Českých drah a měly by zlepšit jejich image, zvýšit důvěru cestujících a být konkurenceschopné i mimo oblast nádraží.

Můj komentář!!!

Nové restaurace jsou určitě dobrým nápadem, ale doufám, že se nebudou stavět jen na komerčních" nádražích. Timto pojmem myslím nádraží, kde zastavují vlaky vyšší kvality. Jinak až tuto restauraci uvidím, tak určitě zajdu.......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

I. Morx

(D. Brabcová, 23. 11. 2014 13:21)

I. Morx nejenom, že dluží peníze, kde se podívá, ale byl i několikrát pravomocně odsouzen za zpronevěru (2011, 2013 a 2014). Koho to CD najmuli jako ,,odborníka''?