Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pendolino srazilo mladíka

22. 12. 2007

Vážná zranění utrpěl v sobotu v podvečer nedaleko olomouckého hlavního vlakového nádraží dvaadvacetiletý mladík, kterého srazil rychlovlak Pendolino. Muž se pohyboval v blízkosti kolejí, strojvedoucí nedokázal střetu přes veškeré úsilí zabránit, řekl mluvčí Český drah Ondřej Kubala.

22. 12. 2007 20:58 - 22. 12. 2007 21:07 Aktualizováno - OLOMOUC

Nehoda se odehrála v 17:45 na trati směrem z Olomouce na Přerov. Mladík se střetl s rychlovlakem mířícím na Ostravu. "Podle našich informací šel po kolejích. Strojvůdce muže uviděl, vlak už ale nemohl dobrzdit. Důležité bylo to, že si střetu všiml a ihned zajistil pomoc," řekl náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Podle Kubaly nehoda provoz na trati výrazněji neomezila. "Zcela mimo provoz byla jen chvíli. Pak bylo možné využít druhou traťovou kolej," uvedl mluvčí ČD.

Pendolino provází smůla

Vlak Pendolino mířící z Prahy do Ostravy vykolejil na začátku prosince před pražskými Dolními Počernicemi při rychlosti 100 km/h. Souprava zastavila po ujetí asi 400 metrů. Příčinou vykolejení byla pravděpodobně prasklá kolejnice.

Pendolino však provází od jeho nasazení do provozu neustálé problémy a smůla. české dráhy například pochybily, když Emerson Fittipaldi, Erik Janiš a Tomáš Enge řídili 11. listopadu 2007 rychlovlak Českých drah (ČD) Pendolino SuperCity na trati z Prahy do Vídně.

Český nejrychlejší vlak však problémy dělal i sám, když jeho elektronika několikrát sama hlásila chybu a cestující tak museli jezdit náhradními spoji.

Vlak si však i vybral několikrát velkou smůlu, když už za svou krátkou dobu provozu stačil srazit několik lidí a také se srazit s nákladním automobilem na přejezdu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ppeta

(admin, 31. 12. 2007 15:15)

polepšim se

zkopírované z Želpage.cz

(Ppeta, 31. 12. 2007 14:16)

!!!UPOZORNĚNÍ!!!
všechny tyto aktuality jsou boužel :-( zkopírované z webu Želpage.cz!