Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozor vykolejila Vindobona ŽIVĚ!!!!

21. 12. 2007
Dnes odpoledne došlo při průjezdu železniční stanicí Kolín k vykolejení vlaku EC 173 Vindobona. První zprávy o vykolejených třech vozech a lokomotivě se naštěstí nepotvrdily. Vykolejené jsou "jen" první dva vozy za lokomotivou. Jedná se vozy Avmz DB a Ampz143 ČD. Dle vyjádření mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly dosahuje předběžný odhad škody zhruba 3 miliony korun, z toho 650.000 Kč na železničním svršku. "Pravděpodobnou příčinou byla zlomená kolejnice jazyku výhybky," dodal Kubala.

Pro cestující z vindobony byl vypraven motorový vlak z depa bezprostředně sousedícího s místem nehody. Ten cestující odvezl k nástupištím v osobním nádraží, odkud mohli pokračovat jinými vlaky. Přibližně kolem půl šesté dorazil do Kolína nehodový vlak z Prahy-Vršovic, který vykolejené vozy vrátí zpět na koleje. Trať by měla být opět plně průjezdná kolem půlnoci.

Nehoda naštěstí příliš neovlivňuje předvánoční dopravní špičku. Díky spojovací koleji mimo zastávku Kolín-dílny vlaky nabírají zpoždění do 10 minut.

VIZ FOTOGALERIE
 

Náhledy fotografií ze složky Vykolejená Vindobona 21.12.2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář