Jdi na obsah Jdi na menu
 


Siemens na veletrhu Czech Raildays 2007

31. 7. 2007
Ostrava - Společnost Siemens, divize Transportní systémy, se již tradičně účastní dalšího ročníku výstavy kolejových vozidel Czech Raildays, která se v letošním roce koná od 19. do 21.6. Siemens v Ostravě představí nejrychlejší lokomotivu světa – lokomotivu Taurus, dále první zahraniční lokomotivu schválenou 15.6.2007 pro provoz v ČR - dieselelektrickou lokomotivu Herkules a také nové lůžkové a osobní vozy pro České dráhy.

Lokomotivy

Nejrychlejší lokomotiva světa na VÚŽNa výstavě Czech Raildays bude prezentována vysokorychlostní vícesystémová lokomotiva ES64U4, jež je vzhledem ke své maximální rychlosti 230 km/h a maximálnímu trvalému výkonu až 6400 kW vhodná pro rychlou osobní i těžkou nákladní přepravu. Tato univerzální lokomotiva nejvyšší výkonové kategorie je určena pro provoz na všech evropských tratích a je rovněž vhodná pro elektrifikované tratě v České republice a na Slovensku. ES64U4 je nejvýkonnější a nejmodernější lokomotivou v Evropě a její nasazení umožňuje optimalizaci jízdního řádu a zkrácení jízdní doby. V Ostravě bude vystavena lokomotiva Taurus z této řady, která dne 2.9.2006 na německé vysokorychlostní trati dosáhla rychlostního rekordu 357 km/h.

Herkules, zdroj: SiemensDalším exponátem je první zahraniční lokomotiva, která je homologována pro provoz v České republice. Příslušné oprávnění získala od Drážního úřadu dne 15.6.2007. Jedná se o dieselelektrickou lokomotivu ER 20 (známá také pod označením Herkules), která je určena jak pro nákladní, tak i osobní přepravu. Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) si u koncernu Siemens od roku 1998 objednaly již 100 těchto lokomotiv.

Osobní vozy

Vozy SiemensČeské dráhy objednaly od společnosti Siemens 26 nových osobních železničních vozů, z toho je 11 velkoprostorových vozů první a 15 vozů s oddíly druhé třídy. Vozy ocelové konstrukce vyrobil kompletně pražský výrobní závod Siemens Kolejová vozidla. Vozidla jsou plně klimatizována a při běžném provozu mohou jezdit rychlostí až 200 km/h. Jedná se již o druhou sérii osobních železničních vozů, které si České dráhy u společnosti Siemens objednaly. Navazuje na vozy první série, které se vyráběly v letech 1997 – 2000. Tehdy šlo o 26 vozů druhé třídy, 9 vozů první třídy a 10 restauračních vozů.

Lůžkové vozy

WLABmzSe dvanácti novými lůžkovými vozy získávají České dráhy možnost nabídnout cestujícím atraktivní cestování v noci. Vozy nabízejí 12 oddílů, každý se třemi lůžky. Tři oddíly kategorie A jsou vybaveny vlastní koupelnou, včetně sprchy, umyvadla a vakuové toalety. Zbývajících devět oddílů kategorie B je vybaveno umyvadly, která jsou zabudovaná ve vestavěné skříni. Dva sousední oddíly lze spojit otevřením propojovací stěny a vytvořit tak jeden větší oddíl, např. pro společně cestující rodiny. Kromě koupelen v oddílech kategorie A se na obou koncích vozu nacházejí ještě dvě toalety. Jedna z nich je zároveň kombinována se sprchou, a představuje tedy koupelnu vybavenou veškerým komfortem. Samozřejmou součástí vybavení je klimatizace v celém lůžkovém voze. V každém oddíle lze nastavit teplotu individuálně. Bezpečnost cestujících zajišťuje moderní zamykací systém VingCard. S novými lůžkovými vozy mohou České dráhy nabídnout cestujícím díky nejmodernější konstrukci vozu pohodlné a bezpečné cestování. Vozy vynikají špičkovými jízdními vlastnostmi: vzduchové odpružení podvozků a provozní rychlost až 200 km/h.

zdroj: Tisková zpráva Siemens

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář