Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jako minulý rok přináším reportáž o největších změnách v novém jízdním řádu 07/08:

010

Jak už jsem psal, přišly nové spoje.

Např. ve směru do České Třebové to jsou:

- Ex 141 Beskyd do Bohumína

- Ex 573 Punkva do Brna

- EC 143 Odra do Žiliny

- Ex Šohaj do Veselí nad Moravou

- Ex 575 Petrov do Brna

- IC 517 Leoš Janáček

- Ec 147 Olše

- R 629 Portáš

- Ex Mojmír do Luhačovic

- Ex 579 Špilberk do Brna

- EC 175 Jan Jesenius do Budapešti

- Ex 571 Slavkov do Brna

- Sp 1903 Labe do Pardubic

- R 621 Matalík do Vsetína

(současně v opačném směru),

Jízdní doby vlaků se mění je v řádu minut. ( např. např. R 705 Galán bude vyjíždět z Prahy místo 6:55 jíž v 6:38 ) Vlaky jedoucí z Německa ( Berlín, Hamburk ) jedou až na výjimky úplně shodně jako minulý rok. Jízdní doby osobních vlaků se změnily někde až o hodinu. Vlaky SC pendolino budou z pražských Holešovic vyjíždět o tři minuty dříve. Všechny vlaky jedoucí z pražského hlavního nádraží do Kolína budou nově kvůli stavbě Nového Spojení projíždět stanicí Praha-Vršovice a po malešické spojce na Praha-Běchovice jak jezdí nyní rychlíky z a do Brna.

011

Vlayk dálkové dopravy jsem již zmínil na trati 010. Osobní vlaky jedoucí ze stanice Praha-Masarykovo nádraží vyjedou nově v 10 minutu a 40 minut a do Kolína budou přijíždět ve 25 minutu a jako minulý rok budou pokračovat do stanice Pardubice -hl.n.. Ze směru Pardubice hl.n. budou z Kolína vyjíždět ve 35 minutu.

Upozornění:

V období přibližně od dubna 2008 do odvolání bude probíhat rozsáhlá výluková činnost v žel.st. Kolín. Z tohoto důvodu pojedou všechny rychlíky směru Havlíčkuv Brod - Jihlava/Brno v trati z prahy do kolína a opačně odklonem přes Nymburk s dřívějšími odjezdy z Prahy hl.n. a pozdějšími dojezdy do Prahy.

020 a 231

Nově budou " hradecké" rychlíky vyjíždět a končit svou jízdu ve stanice Praha-Vršovice. Ze stanice Praha-hl.n. budou do Hradce Králové odjíždět vždy v 11 minutu. První vyjede v 5:11 a poslední vyjede ve 22:11. Z Lysé nad Labem bude do Hradce Králové odjíždět vždy ve 44. minutu, z Nymburka v 56. minutu a z Poděbrad v 2. minutu. Z směru od Hradce Králové budou na pražské hlavní nádraží přijíždět ve 45. minutu. Osobní vlaky budou z pražského Masarykova nádraží odjíždět vždy ve 46. a 16. minutu.

030

Rychlíky jedoucí z Pardubic do Liberce budou z pardubického hlavního nádraží odjíždět o minutu dříve tedy v 55. minutu. Do Liberce budou přijíždět shodně s minulým rokem. Z Liberce do Pardubic budou odjíždět 2. minutu a do Pardubic budou přijíždět rovněž v 2. minutu.

072

Rychlíky jedoucí od Lysé nad Labem ( Kolín) budo odjíždět z Lysé vždy v 51. minutu a v lichou hodinu.

090

Přibyly tyto spoje:

EC 174 Jan Jesenius

EC 175 Jan Jesenius

Viz o vlacích EuroNight v článku Vlaky EN

Nově budou vlaky jedoucí z Prahy do Chomutova a Chebu a opačně budou vyjíždět  ze stanice Praha-Holešovice.

091

Osobní vlaky z Praha- Masarykova nádraží budou odjíždět vždy v 37. a 7. minutu. Osobní vlaky odjíždějcí v 7. minutu jezdí  většinou jen v pracovní dny. A tyto vlaky budou zajíždět i do Roudnice nad Labem popř. i do Ústí nad Labem. V opačném směru bdou odjíždět osobní vlaky z Kralup nad Vltavou vždy 44. a 14. minutu. Rychlíky do Děčina a Ústí nad Labem budou odjíždět z Mas. nádraži vždy v sudou hodinu 52. minutu. Z Kralup nad Labem budou odjíždět tyto rychlíky vždy v sudou hodinu v 39. minutu a v ranních hodinách budou odjíždět každou hodinu ve zmíněnou minutu.

ML Roztoky -Praha Libeň

Nově vždy z Libně v 53. a 23. minutu a z Roztok v také v 53. a 23. minutu. LOba směry pouze v pracovní dny!!!

110

Omezení dopravy rychlíků.

120

Přečíslování na trasu Praha - Rakovník

Časté spěšné vlaky. ( ve špičce každou hodinu)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář