Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Od 15.6.2008 výrazně zlevní cestování na Slovensko. ČD ve spoluprácí s ZSSK zavádějí nabídku SparNight. Jízdní doklady "SparNight" Slovensko zahrnují jízdné a lehátkový příplatek do šestimístného nebo čtyřmístného oddílu. Vystavují se do vlaků R 225, R 421, R 423 a přímých vozů EN 377/421 (tj. pouze ve směru z ČR na Slovensko). Ceny budou do šestimístného oddílu od 434 korun, do pohodlnějšího od 485.

Tyto jízdní doklady za sníženou cenu však nelze ze strany cestujícího snadno vrátit ani vyměnit. Počet míst pro každou relaci je omezen a cena je jednotná pro jakoukoliv trasu vlaku. Tyto nabídky lze v současné době zakoupit v předprodeji v eshopu ČD .

Samostatná lůžka a lehátka se prodávají do vlaků R 225, R 421, R 423, R 1421 a přímých vozů EN 377/421 (tj. pouze ve směru z ČR na Slovensko). Právo z přepravní smlouvy je možno uplatnit nejpozději do odjezdu vlaku z nástupní stanice cestujícího. Uplatní-li cestující právo z přepravní smlouvy 1 den a více před odjezdem vlaku, činí srážka 10 % z ceny dokladu, minimálně však 1 Euro. Uplatní-li cestující právo z přepravní smlouvy v den odjezdu vlaku, činí srážka 50 % z ceny dokladu, minimálně však 1 Euro. Tato srážka platí pro snížené ceny lůžkových a lehátkových příplatků při přepravě mezi Českou republikou a Slovenskem.

V Evropě tyto nabídky existují u spojů CNL.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář