Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do Prahy přijel Císařský vlak Františka Josefa I.

31. 7. 2007
Praha - Originální Císařský vlak "Imperator train", který byl vyroben a používán speciálně pro habsburského císaře Františka Josefa I., dorazil dnes ráno z Vídně do Prahy. Tento nevídaný vlak si tak mohli alespoň zvenčí prohlédnout i obyvatelé či návštěvníci Prahy. Server iDnes.cz uvádí: "Ve srovnání s Orient Expressem, který na své pravidelné lince přes Prahu celkem běžně jezdí, je příjezd Císařského vlaku do Prahy opravdovou raritou."

Císařský vlak nejezdí na žádné pravidelné trase kvůli exkluzivitě a ceně. Vlak byl v Rakousku nákladně zrekonstruován a jedinou možností, jak se s ním na vlastní oči setkat, je pronájem celého vlaku, což si ovšem mohou dovolit pouze ti nejbohatší zákazníci. I krátký pronájem totiž dosahuje astronomických částek blížících se k milionu českých korun.

Imperator Train, zdroj: www.imperialtrain.comTenokrát se celý vlak rozhodla pronajmout jedna z pražských cestovních kanceláří pro stočlennou skupinu japonských turistů. Ti absolvují v sobotu 2.6.2007 pětihodinovou cestu spojenou s obědem a zamíří z Prahy do Bratislavy, kam přijedou ve 14:15 hod. Poté se prázdný vlak vrátí zpět do Vídně. Vlak přijede s proškoleným rakouským personálem prázdný z Vídně na pražské Hlavní nádraží, kde bude přistaven k nástupu v 8:30 ráno. Odjíždět bude pět minut po deváté. Jednotlivé vagony zvláštního vlaku nesou názvy Elizabeth, Ambassador, Salon I. a Excelsior. Cestovní kancelář zaplatí za pětihodinový pronájem luxusního vlaku 40.800€ (cca 1,1 mil. Kč).

Klienti nastupují do vlaku po červeném koberečku a na uvítanou se podává šampaňské. Ve vlaku hraje po celou cestu hudba a ve vagonu Excelsior je k dispozici i taneční parket. Součástí je samozřejmě i jídelní vůz, kde bude během jízdy podáván luxusní několikachodový oběd.

Fotografie celého pětivozového vlaku:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rada

(k., 23. 12. 2011 10:11)

kde je seženu.